Opis postępowania

Zakład Badań Atestacyjnych Jednostka Certyfikująca działa zgodnie z udokumentowanymi i ustanowionymi procedurami i programami uwzględniającymi zasady polityki jakości oraz polityki bezstronności zadeklarowanej przez Dyrektora Instytutu Techniki Górniczej KOMAG.

Postanowienia procedur ogólnych, instrukcji i niedyskryminujące ich stosowanie, zapewniają dostęp do systemu certyfikacji wyrobów/wydawania opinii wszystkim klientom, bez stawiania nieuzasadnionych wymagań finansowych, niezależnie od wielkości organizacji ani członkostwa w jakimkolwiek stowarzyszeniu lub ugrupowaniu oraz liczby już wydanych certyfikatów/opinii.

Certyfikacja wyrobów/wydawanie opinii odbywa się zgodnie z programami certyfikacji/wydawania opinii z wykorzystaniem przywołanych w nich kryteriów zaczerpniętych z norm oraz z wyspecyfikowanych aktów prawnych organów państwowych.

W swojej działalności Zakład Badań Atestacyjnych Jednostka Certyfikująca ogranicza swoje wymagania, ocenę i decyzje do zagadnień wyraźnie związanych z zakresem certyfikacji/wydawania opinii/oceny zgodności będących ich przedmiotem.

 

Dodatkowych informacji w zakresie programów certyfikacji udzielą Państwu:
dr inż. Andrzej Figiel, Kierownik Zakładu Badań Atestacyjnych Jednostki Certyfikującej
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (32) 2374604, (32) 2374570