Komitet Techniczny PKN Nr 285

Komitet Techniczny PKN Nr 285

ds. Górniczych Maszyn i Urządzeń Dołowych

Image

Z dniem 1 stycznia 2003 roku weszła w życie znowelizowana Ustawa o normalizacji (Dz.U. z 2002 r. Nr 169, poz.1386), na podstawie której rolę dotychczasowych Normalizacyjnych Komisji Problemowych pełnią Komitety Techniczne.

Instytut Techniki Górniczej KOMAG prowadzi Sekretariat Komitetu Technicznego nr 285 oraz aktywnie uczestniczy w jego pracach.

Zakres tematyczny Komitetu

Kombajny chodnikowe i ścianowe, urządzenia strugowe, przenośniki zgrzebłowe i taśmowe, obudowy zmechanizowane, kompleksy zmechanizowane, maszyny i urządzenia do podsadzki pneumatycznej, napędy i sterowania hydrauliczne, łańcuchy ogniwowe, szynowe koleje spągowe i podwieszane, wozy kopalniane, lokomotywy spalinowe, pompy, silniki spalinowe, wiertnice, urządzenia odpylające, wentylatory, kołowroty, ciągarki i inne zespoły oraz części maszyn lub urządzeń.

Przewodniczący:
dr inż. Edward Pieczora
Instytut Techniki Górniczej KOMAG - Gliwice

Zastępca:
mgr inż. Romana Zając
Instytut Techniki Górniczej KOMAG - Gliwice

Sekretarz:
mgr Dorota Wierzbicka
Instytut Techniki Górniczej KOMAG - Gliwice
tel.: 32 2374 517   faks: 32 2310 843  
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

INTERPRETACJA

NORM


Wszystkich zainteresowanych, zarówno działalnością Komitetów Technicznych,
jak i tworzeniem nowych Polskich Norm z dziedziny górnictwa, zachęcamy do współpracy w ramach działających przy KOMAG-u Sekretariatów.